Samsung Galaxy Tab S2 trafia do sprzedaży w Polsce

Opublikowano: 2015-08-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-galaxy_tabs2-8Samsung poinformował o wprowadzeniu na polski rynek najnowszego tabletu Galaxy Tab 2. Urządzenie charakteryzuje się eleganckim wzornictwem z najcieńszą metalową ramką na rynku oraz wydajnymi podzespołami, które zapewnią płynne działanie nawet najbardziej zaawansowanych aplikacji.

Galaxy Tab S2 o grubości zaledwie 5.6 mm i ważący tylko 389 g (wersja z ekranem 9.7 cala) lub 265 g (8 cala) został wyposażony w wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, dzięki czemu tablet świetnie nadaje się do czytania i oglądania treści. Specyfikacja obejmuje również ośmiordzeniowy procesor (cztery rdzenie taktowanie 1.9 GHz + cztery rdzenie taktowane 1.3 GHz), 3 GB RAM, 32/64 GB wbudowanej pamięci, z opcją rozszerzenia kartą microSD do 128 GB, aparaty 8 i 2.1 Mpix oraz system operacyjny Android 5.0 Lollipop. Wersja z 9.7-calowym ekranem ma baterię o pojemności 5870 mAh, z kolei 8-calowy model – 4000 mAh.

Oprogramowanie fabryczne tabletu obejmuje preinstalowany pakiet Microsoft Office Solutions, który umożliwia tworzenie i edycję dokumentów. Pliki można przechowywać w chmurze OneDrive o pojemności 100 GB (dostępnej za darmo przez pierwsze dwa lata). Galaxy Tab S2 oferuje wielozadaniowość, czyli możliwość uruchamiania i przeglądania dwóch aplikacji jednocześnie. Tablet jest kompatybilny z klawiaturą Book Cover Keyboard, która zapewnia taką samą wygodę pracy jak standardowa klawiatura komputerowa. Dodatkowo, Book Cover Keyboard ma wbudowany gładzik.

Do zarządzania Galaxy Tab S2 można wykorzystać wbudowany czytnik linii papilarnych – za jednym naciśnięciem przycisku Home otwiera się dostęp do prywatnych danych autoryzowanych użytkowników. Aplikacja Smart Manager maksymalnie usprawnia zarządzanie tabletem, wyświetlając automatycznie informacje takie, jak: poziom zużycia baterii, dostępną pamięć, wykorzystanie pamięci RAM. Dodatkową ochronę zapewnia natomiast preinstalowane oprogramowanie antywirusowe.

Samsung Galaxy Tab S2 będzie oferowany w kilku wariantach różniących się funkcjami łączności, pojemnością pamięci wewnętrznej i wielkością: 9.7 lub 8 cala z Wi-Fi lub Wi-Fi + LTE. Urządzenie będzie dostępne na rynkach całego świata od sierpnia 2015 roku. Ceny przedstawiają się następująco:

  • Galaxy Tab S2 8” Wi-Fi – 1599 zł
  • Galaxy Tab S2 8” Wi-Fi + LTE – 1899 zł
  • Galaxy Tab S2 9.7” Wi-Fi – 1899 zł
  • Galaxy Tab S2 9.7” Wi-Fi + LTE – 2199 zł

Każdy kto skorzysta z oferty przedsprzedażowej i zamówi flagowy tablet producenta, otrzyma także w prezencie kartę pamięci microSD o pojemności 128 GB. Oferta ta jest ważna do 3 września lub wyczerpania zasobów promocyjnych.

Źródło: Samsung

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.