Samsung Galaxy TabPro S - duży tablet z procesorem Intel i systemem Windows 10

Opublikowano: 2016-01-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-galaxy-tabpro_s-1Samsung zaprezentował wydajny tablet typu 2 w 1, należący do klasy premium – Galaxy TabPro S, który łączy najnowsze technologie z systemem operacyjnym Windows 10.

Galaxy TabPro S jest urządzeniem przeznaczonym dla użytkowników starających się zmaksymalizować wydajność pracy w domu, w biurze i w terenie. Tablet oferuje pełną funkcjonalność komputera PC zarówno z wersją Windows 10 Home, jak i Windows 10 Pro. Dzięki temu użytkownicy domowi i biznesowi mogą w podobny sposób korzystać ze wszystkich funkcji i możliwości systemu oraz kompatybilności z istniejącą infrastrukturą informatyczną.

Tablet wyposażono w 12-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2160 x 1440 pikseli, a za jego mocą obliczeniową stoi dwurdzeniowy układ Intel Core M taktowany zegarem 2.2 GHz, przeznaczony dla pasywnie chłodzonych urządzeń typu 2 w 1. Samsung Galaxy TabPro S ma również 4 GB RAM, dysk SSD o pojemności 128 lub 256 GB oraz takie moduły łączności jak Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1, NFC czy dostępne w jednej z wersji tabletu LTE kat. 6. Nie zabrakło też dwóch aparatów z matrycami o rozdzielczości 5 Mpix i odwracalnego złącza USB 3.1 typu C. Za zasilanie odpowiada z kolei bateria o pojemności 5200 mAh, którą zdaniem Samsunga można w pełni naładować w 2.5 godziny i uzyskać około 10 godzin pracy.

Samsung Galaxy TabPro S ma zadebiutować na rynku w lutym, jednak jego cena nie została jeszcze ujawniona. Razem z tabletem w sprzedaży pojawi się kilka akcesoriów, w tym rysik Bluetooth Pen, adapter typu multi-port (HDMI, USB typu A i C) i klawiatura z touchpadem, zamieniająca urządzenie w pełnoprawnego notebooka, służąca przy okazji jako podstawka.

Źródło: Samsung

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.