Samsung Galaxy Xcover 3 oficjalnie – „wszystkoodporny” Koreańczyk

Opublikowano: 2015-03-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-galaxy-xcover3Niespodziewanie i po cichu, Samsung zapowiedział dzisiaj kolejną, trzecią już generację odpornego na wszystko smartfona Galaxy Xcover, przeznaczonego m.in. dla fanów sportów ekstremalnych i niezawodnej konstrukcji.

Smartfon ma 4.5 calowy ekran WVGA (480 x 800 pikseli) wykonany w technologii PLS. Pracuje na systemie Android 4.4 KitKat, ale otrzyma w późniejszym terminie aktualizację do Lollipop. Moc obliczeniową urządzeniu zapewnia czterordzeniowy procesor nieznanej marki o taktowaniu 1.2 GHz, wspomagany przez 1.5 GB RAM. Na dane oraz aplikacje przeznaczone jest 8 GB pamięci wewnętrznej, którą w razie potrzeby można rozszerzyć przy pomocy slotu na kartę microSD (do 64 GB). Xcover 3 ma główny aparat 5 Mpix z diodą doświetlającą LED oraz przednią kamerę 2 Mpix dedykowaną wideorozmowom. Na resztę specyfikacji składa się: modem LTE Cat 4., Bluetooth 4.0, NFC, GPS z A-GPS i rosyjskim GLONASS, port USB, a także akumulator o pojemności 2200 mAh.

news-samsung-galaxy-xcover3-1news-samsung-galaxy-xcover3-2Samsung Galaxy Xcover 3 spełnia identyczne normy odpornościowe jak Galaxy S5 Active. Spełnia standard MIL-STD 810G, czyli jest odporny na zasolenie, kurz, wilgoć, deszcz, silne wibracje, transport, nadmierne promieniowanie słoneczne, jak również na szok termiczny. Ponadto ma certyfikat IP67, co oznacza, że jest pyłoszczelny i może wytrzymać pod wodą przez pół godziny na głębokości jednego metra.

Samsung Galaxy Xcover 3 zostanie pokazany w przyszłym tygodniu na targach CeBIT, które odbędą się w dniach od 16 do 20 marca. Poznamy wtedy oficjalne informacje dotyczące sugerowanej ceny detalicznej oraz dostępności urządzenia na rynku.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.