Samsung Gear A – kolejne informacje na temat okrągłego smartwatcha

Opublikowano: 2015-05-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-gear_a-smartwatchSamsung oddał do rąk deweloperów zestaw narzędzi programistycznych (SDK), a wraz z nim obszerną dokumentację, przykładowe aplikacje i grafiki, które obrazują wizję pierwszego okrągłego smartwatcha Koreańczyków. Informacje te ujrzały światło dzienne, zatem mamy możliwość zapoznania się z nowymi szczegółami dotyczącymi Gear A.

Zegarek, jak wiadomo, będzie miał okrągłą kopertę, a cała konstrukcja będzie metalowa (również koronka). Smartwatch otrzyma ekran o przekątnej 1.18-cala i rozdzielczości 360 x 360 pikseli, dzięki czemu zagęszczęnie pikseli na cal wyniesie 305 PPI – więcej niż w innych, dotychczasowych zegarkach Samsunga. Urządzenie będzie także wyposażone w cały szereg sensorów, wliczając w to akcelerometr, żyroskop, pulsometr, czujnik ciśnienia oraz czujnik magnetyczny. Z opcji łączności gadżet zaoferuje m.in. Wi-Fi, GPS oraz umożliwi prowadzenie połączeń głosowych.

news-samsung-gear_a-smartwatch-2

Smartwatchem będzie można sterować za pomocą obrotowego pierścienia dookoła wyświetlacza, nawigując pomiędzy różnymi ekranami, zmieniając głośność, przybliżając/oddając zdjęcia itd. Samsung Gear A umożliwi również sparowanie z innymi urządzenia przez Bluetooth, np. słuchawkami do przeprowadzania rozmów. Ponadto, podłączając smartfon lub tablet, na zegarku wyświetlane będą informacje, takie jak powiadomienia z różnych aplikacji. Jest to jednak standard w wielu tego typu gadżetach.

news-samsung-gear_a-smartwatch-1

Samsung Gear A prawdopodobnie zadebiutuje we wrześniu na targach IFA 2015 w Berlinie.

Źródło: Sammobile

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.