Samsung Gear S2 Classic 3G ze wsparciem dla standardu e-SIM

Opublikowano: 2016-02-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-gear_s2-prezentacja-23Samsung zamierza wydać na rynek nową wersję 3G smartwatcha Gear S2, w której zastosowana zostanie wbudowana, elektroniczna karta SIM. Jest to pierwsze urządzenie obsługujące nowy standard.

W Gear S2 Classic 3G znajdziemy 1.2-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 360 x 360 pikseli, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz, 512 MB RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej, baterię o pojemności 300 mAh, a także moduły Wi-Fi, Bluetooth i NFC. Nie licząc nieco pojemniejszej baterii, nowy model różni się od standardowego Gear S2 tylko (lub aż) wsparciem dla standardu e-SIM, porzucając fizyczną kartę na rzecz jej wirtualnego odpowiednika. Użytkownik będzie mógł swobodnie przełączać się pomiędzy operatorami i usługami, bez konieczności żonglowania kartami SIM czy udawania się do salonu.

Oznacza to, że Gear S2 uzyska pewną niezależność od smartfona i może stanowić początek nowej ery wearable. Samsung ma nadzieje, że e-SIM pomoże w usunięciu przeszkód, które stały na drodze rozwojowi Internetu Rzeczy i podłączonych urządzeń, z czym zgadza się GSM Association, które chce popularyzacji tej technologii, choć z tymczasowym wyłączeniem smartfonów, dla których opracowywana jest osobna specyfikacja e-SIM.

Samsung Gear S2 Classic 3G trafi do sprzedaży w marcu w Stanach Zjednoczonych. Nieznane są plany dotyczące wydania zegarka na innych rynkach.

Źródło: Engadget

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.