Samsung gotowy na produkcję układu Exynos 8890

Opublikowano: 2015-10-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-exynos-1Zgodnie z najnowszymi doniesieniami wprost z Korei Południowej, Samsung wyznaczył już datę rozpoczęcia masowej produkcji nowej generacji procesora Exynos 8890 dla nadchodzącego Galaxy S7.

Exynos 8890, znany również pod nazwami kodowymi M1 oraz Mongoose, trafi do produkcji w grudniu, co nie powinno dziwić, zważywszy na fakt, że wszelkie znaki na niebie wskazują na styczniową premierę flagowego Samsunga Galaxy S7, którego jedna z wersji ma być wyposażona w ten procesor. Co jednak ważne, nowy układ będzie dla koreańskiego giganta pierwszym, w którym zastosowane będą autorskie rdzenie, a nie jak do tej pory rozwiązania firmy ARM.

Jest to znacząca zmiana, ponieważ aktualnie jedynie Intel, Apple, Qualcomm, AMD i wspomniane ARM mają własne CPU, co pozwala im skutecznie rywalizować na rynku, redukować koszty, a także lepiej optymalizować chipy dla smartfonów. Na to samo liczy Samsung i już wkrótce przekonamy się, czy wszelkie informacje i wstępne testy, według których Exynos 8890 dominuje nad konkurencją (m.in. Apple A9), okażą się prawdziwe.

Źródło: Pocketnow

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.