Samsung i Apple na czele polskiego Internetu mobilnego

Opublikowano: 2015-01-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-apple-internet-gemiusKoreański producent zasiadł na pierwszym miejscu, podczas gdy Apple zanotowało największy spadek, który nie spowodował jednak wypadnięcia z czołówki.

Zgodnie z listopadowym pomiarem ruchu na stronach WWW przeprowadzonym przez firmę Gemius, różnica w udziale w ruchu internetowym między Samsungiem a Apple wynosi ponad 5 punktów procentowych. Łącznie z urządzeń obu czołowych producentów urządzeń mobilnych pochodzi prawie 60% odsłon w polskiej sieci (29% Samsung i 27% Apple). W porównaniu do listopada 2013 roku koreańska firma zanotowała prawie 7 procentowy wzrost (z 30% do 32%), zaś kalifornijski gigant zaliczył spadek o 16 procent (z 32% do 27%).

news-samsung-apple-internet-badanieNa trzecim miejscu pod względem udziału w ruchu internetowym znalazło się Sony – ponad 10 procent odsłon w sieci pochodzi z urządzeń tego producenta. Porównując to do analogicznego okresu w 2013 roku, można zaobserwować, że internauci coraz częściej korzystają z produktów japońskiej firmy celem przeglądania stron WWW (wzrost udziału w ruchu internetowym wyniósł 38 procent). Lepiej się wiedzie także HTC, które odnotowało wzrost z 5 do ponad 7 procent oraz Lenovo – z 0.9 do blisko 2 procent. Popularność tracą za to tacy producenci jak Nokia (9 procent ruchu w sieci), Asus (1.4 procent), Alcatel i Prestigio (poniżej 1 procent) oraz ZTE, który ma poniżej 0.5 procent ruchu w sieci. Dane pokazują także, że internauci łączą się z siecią również za pomocą urządzeń mobilnych polskiego producenta, firmy GoClever. Należy do nich 0.15 procent ruchu na stronach WWW.

Dane pochodzą z badania ruchu na stronach WWW (gemiusTraffic), które firma Gemius prowadzi w ponad 20 krajach Europy oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Źródło: Gemius

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.