Samsung i BlackBerry nawiązują współpracę partnerską

Opublikowano: 2014-11-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #pozostali

news-samsung-blackberryBlackBerry ogłosiło wczoraj nawiązanie strategicznego partnerstwa z Samsungiem. Jednym z głównych celów współpracy ma być dostarczanie bezpiecznych rozwiązań mobilnych dla urządzeń z Androidem.

Na temat kolaboracji dwóch producentów wypowiedzieli się: John Sims, prezes Global Enterprise Services w BlackBerry oraz Greg Wade – wiceprezydent Samsung KNOX Business Group. Sims stwierdził, że decyzja ta była podyktowana potrzebami konsumentów. Wiele przedsiębiorstw korzystających z BlackBerry BES (mobilne usługi dla klientów biznesowych) zamierza w przyszłości lub używa już teraz urządzeń Samsunga.

„Zarówno Samsung, jak i BlackBerry często słyszeli od klientów, że byliby oni zainteresowani administrowaniem i zabezpieczeniem urządzeń platformy Samsung KNOX bezpośrednio przy pomocy infrastruktury BES. Nie pozostaliśmy zatem bierni. Na początku 2015 roku będziemy w stanie zaoferować naszym klientom zintegrowane, mobilne rozwiązanie, które łączy w sobie zalety i doświadczenie BlackBerry w segmencie zarządzania mobilnością przedsiębiorstw wraz z urządzeniami Samsunga z linii Galaxy, zawartymi w platformie KNOX” – powiedział Greg Wade.

Samsung KNOX to zaawansowane środowisko pracy urządzeń przenośnych wykorzystywanych służbowo i prywatnie. W dobie coraz powszechniejszego wykorzystania smartfonów w biznesie, rozwiązanie to stanowi odpowiedź na potrzeby przedsiębiorstw związane m.in z bezpieczeństwem urządzeń mobilnych, będących częścią infrastruktury korporacji.

Czy taka współpraca oznacza powolne wycofywanie się BlackBerry z rynku smartfonów i tabletów? Zdaniem Johna Simsa – w żadnym wypadku. Dodał on, że klienci oczekują jak największej różnorodności w kontekście rozwiązań mobilnych, aby spełniać rosnące potrzeby. W zasięgu tych potrzeb jego zdaniem nadal jest miejsce dla urządzeń BlackBerry.

Źródło: N4BB, Phones Limited

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.