Samsung i Google będą wydawać regularne aktualizacje zabezpieczeń Androida

Opublikowano: 2015-08-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Samsung #pozostali #systemy operacyjne

news-android-bezpieczenstwoNad Androidem niejednokrotnie padał cień zagrożenia. Niektóre luki w systemie zagrażały bezpieczeństwu danych milionów użytkowników, a proces łatania błędów zazwyczaj wymagał nieco czasu. Samsung i Google zamierzają zapobiec takim sytuacjom w przyszłości i zapowiedzieli comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń dla swoich urządzeń.

Ostatnio dowiedzieliśmy się o poważnej luce w zabezpieczeniach Androida o nazwie StageFright. Okazuje się, że jest to do tej pory największe tego typu zagrożenie i dotyczy prawie 950 milionów sprzętów. Na szczęście powoli wydawana jest poprawka, która eliminuje ten problem. Aby jednak znacznie ograniczyć powstawanie podobnych błędów w przyszłości, Google ujawnił, że oprócz standardowych aktualizacji platformy, co miesiąc udostępniane będą aktualizacje zabezpieczeń dla linii Nexus. Pierwsza jest już dostępna dla Nexusa 4, Nexusa 5, Nexusa 6, Nexusa 7, Nexusa 9 oraz Nexusa Player i przy okazji usuwa StageFrighta.

Samsung również obiecał wprowadzenie podobnego rozwiązania do swoich produktów. W późniejszym czasie powinniśmy poznać listę urządzeń, które załapią się na comiesięczną aktualizację. Na razie jednak firma skupia się na jak najszybszym naprawieniu wspomnianej luki.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.