Samsung i LG nie planują na razie przejścia na wyświetlacze 4K

Opublikowano: 2015-12-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #LG #Samsung

news-samsung-lg-4kSony Xperia Z5 Premium przez dłuższy czas może być jedynym smartfonem z ekranem w rozdzielczości 4K. Dwaj giganci branży, Samsung oraz LG, zapowiedzieli, że nie spieszy im się z tą technologią.

Informacje te nie zostały oficjalnie potwierdzone przez obie firmy, lecz zostały ujawnione przez koreańskie media, powołujące się na swoje zaufane źródła. Wynika z nich, że Samsung i LG zamierzają skupić się, przynajmniej przez najbliższy rok, na udoskonalaniu aktualnych rozwiązań, poprawiając energooszczędność, jasność oraz czytelność paneli w pełnym słońcu. Pozostanie przy maksymalnej rozdzielczości ekranu Quad HD (1440 x 2560 pikseli) pozwoli również na utrzymanie niższych kosztów produkcyjnych niż w przypadku paneli 4K.

Za decyzją koreańskich gigantów może też stać fakt, że ich dywizje zajmujące się wyświetlaczami nie odnotowały dużego zainteresowania tytułową technologią, więc póki co wydaje się ona nieopłacalna dla żadnej ze stron. Tym samym Sony Xperia Z5 Premium póki co pozostanie jedynym smartfonem wyposażonym w ekran o rozdzielczości 4K.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.