Samsung i Microsoft zakopały topór wojenny

Opublikowano: 2015-02-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #pozostali #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-samsung-microsoft-spórObie firmy doszły do porozumienia w sprawie korzystania z systemu Android i związanych z tym opłat licencyjnych, kończąc spór toczący się od sierpnia zeszłego roku.

W zeszłym roku Microsoft oskarżył Samsunga o spóźnianie się z opłatami licencyjnymi, dodatkowo domagając się odsetek od zaległych płatności. Sprawa trafiła do sądu, a licencjobiorca miał zapłacić około 7 milionów dolarów należności. Samsung odrzucił jednak te roszczenia twierdząc, że Microsoft złamał warunki umowy zawartej w 2011 roku (ważnej do 2019 roku), kupując dział mobilny Nokii. Kontrakt pomiędzy obiema firmami zakładał, że Koreańczycy będą płacić gigantowi z Redmond stosowny procent za każdy sprzedany produkt. Ponadto koncerny miały wymieniać się swoimi patentami (do Microsoftu należy część patentów użytych w produkcji urządzeń z Androidem).

Obie firmy wydały wspólne, krótkie oświadczenie w tej sprawie – „Samsung i Microsoft mają przyjemność ogłosić zakończenie sporu patentowego toczącego się przed amerykańskim sądem, jak również w Międzynarodowym Sądzie Arbitrażowym (ICC)”. Nie podano jednak szczegółów porozumienia, więc w tej chwili można się jedynie domyślać, ile koreański producent nadal będzie płacił Microsoftowi.

Samsung jest jedną z ponad dwudziestu firm sprzedających urządzenia z Androidem, Chrome OS lub Linuxem, które płacą Microsoftowi określoną stawkę za umowy licencyjne. Jak się okazało, szacunkowo firma z Redmond może przez to zarobić prawie 9 miliardów dolarów do 2017 roku.

Źródło: The Verge

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.