Samsung idzie na ugodę z Apple. Będzie go to kosztowało ponad pół miliarda dolarów

Opublikowano: 2015-12-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-apple-patentyPo latach rozpraw i wielu apelacjach, Samsung ostatecznie zgodził się na wypłacenie Apple 548 milionów dolarów, w związku z naruszeniem jego patentów.

W oświadczeniu przesłanym Sądowi Okręgowemu z Kalifornii Samsung ujawnił, że doszedł do porozumienia z Apple w sprawie wypłacenia odszkodowania z tytułu naruszenia patentów związanych m.in. z pewnymi elementami designu iPhone’ów. Początkowo koreański gigant miał być obciążony kwotą blisko 1.1 miliarda dolarów, jednak decyzją Sądu Apelacyjnego z maja tego roku, kara została zmniejszona o połowę i wynosi 548 milionów dolarów. Samsung planował jeszcze odwoływać się do Sądu Najwyższego, ale ostatecznie zgodził się na ustaloną kwotę, na której uiszczenie ma 10 dni od otrzymania rachunku, czyli do 14 grudnia.

Mimo to, Koreańczycy zastrzegli sobie prawo do uzyskania zwrotu, jeśli wyrok zostanie w jakikolwiek sposób zmieniony na ich korzyść. Topór wojenny nie został jednak zakopany, a Apple i Samsung nadal toczyć będą ze sobą niejedną sądową bitwę. Zobaczymy co przyniesie 2016 rok, kiedy to ma się odbyć kolejna rozprawa, tocząca się o sumę 382 milionów dolarów.

Źródło: Android Central

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.