Samsung inwestuje w OLED

Opublikowano: 2016-03-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-oledBusiness Korea raportuje, że Samsung zainwestował 325 milionów dolarów w rozwój linii produkcyjnych ekranów OLED w mieście Tongyeong.

Koreańska firma przeznaczyła wspomnianą sumę na zakup sprzętu od 10 producentów zaopatrzenia, dzięki czemu podwoi produkcję dużych paneli OLED (tzw. Mother Glass) z 15 tys. do 30 tys. miesięcznie. W ten sposób fabryka w Tangjeong w Korei Południowej stanie się największym zakładem Samsung Display zajmującym się wytwarzaniem elastycznych wyświetlaczy. Przewiduje się, że łączna moc produkcyjna firmy zwiększy się z 39 tys. do 90 tys. sztuk w miesiącu. Nowe linie zostaną najprawdopodobniej uruchomione na początku przyszłego roku.

Dla branżowych ekspertów jest to jeden ze znaków spodziewanej współpracy z Apple, które szykuje do przejścia z LCD na OLED w swoich iPhone’ach. Ma to nastąpić najszybciej na przełomie 2017/2018 roku.

Źródło: Business Korea

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.