Samsung KNOX z certyfikatami bezpieczeństwa władz Chin i Francji

Opublikowano: 2016-01-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-knox-1Samsung otrzymał certyfikaty od Chińskiego Centrum Certyfikacji Bezpieczeństwa Informacji (ISCCC) oraz Francuskiej Narodowej Agencji ds. Bezpieczeństwa Systemów Komputerowych (ANSSI), potwierdzające bezpieczeństwo platformy KNOX.

W testach certyfikujących przeprowadzonych przez ISCCC używano smartfonów Galaxy S6 Edge Plus oraz Galaxy Note 5. Chińscy urzędnicy państwowi i pracownicy sektora publicznego będą mogli korzystać z wbudowanej ochrony zapewnianej przez te urządzenia od razu od momentu ich uruchomienia.

ANSII jest francuską organizacją krajową odpowiedzialną za bezpieczeństwo informacji. Badania przeprowadzono z użyciem platformy Samsung KNOX Workspace 2.3. Pierwsza ocena koncentruje się na dynamicznym partycjonowaniu zapewnianym przez KNOX. Samsung ściśle współpracuje z ANSII w celu stworzenia dostępnej dla przedsiębiorstw oferty zintegrowanego rozwiązania, które w ramach urządzeń producenta będzie spełniało rygorystyczne standardy bezpieczeństwa. Certyfikat bezpieczeństwa pierwszego poziomu (CSPN) wyróżnia produkty Samsunga na terenie Francji.

Koreańska firma otrzyma też szereg świadectw bezpieczeństwa mobilnego, w tym certyfikaty Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, Brytyjskiej Grupy ds. Bezpieczeństwa i Telekomunikacji oraz władz państwowych innych krajów, takich jak Finlandia i Rosja.

Źródło: Samsung  

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.