Samsung KNOX z najwyższą oceną skuteczności zabezpieczeń

Opublikowano: 2016-04-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #systemy operacyjne

news-samsung-knoxSamsung KNOX 2.6 okazał się najbardziej niezawodną spośród wszystkich platform bezpieczeństwa mobilnego ocenianych w raporcie „Bezpieczeństwo Urządzeń Mobilnych: Porównanie Platform”, sporządzonym przez firmę Gartner.

W opublikowanym dokumencie porównano podstawowe funkcje systemu operacyjnego zabezpieczeń wbudowanych w dwunastu platformach urządzeń mobilnych, jak również możliwości w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Samsung KNOX otrzymał od Gartner najwięcej ocen ratingowych „Strong” spośród ocenianych platform typu Corporate Managed Security. W raporcie stwierdzono również, że KNOX to jedyny system, któremu przyznano ocenę „Strong” w zakresie każdego elementu kontroli bezpieczeństwa branego pod uwagę dla kategorii Corporate Managed Security.

Platforma KNOX firmy Samsung oferuje przeznaczone dla przedsiębiorstw urządzenia z wbudowanymi systemami bezpieczeństwa klasy militarnej bez konieczności wcześniejszego przygotowania do pracy. KNOX 2.6 to najnowsza wersja platformy mobilnej bezpieczeństwa, która jest dostępna na flagowych smartfonach Galaxy S7 i S7 Edge. Wersja ta jest również dodatkowo zoptymalizowana pod kątem systemu Android Marshmallow.

Źródło: Samsung

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.