Samsung koncentruje się na rozwoju mobilnej fotografii

Opublikowano: 2016-04-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #plotki

test-samsung-s6edge-aparat-1Flagowe smartfony Samsunga z roku na rok zaskakują usprawnionymi możliwościami fotograficznymi. Przyszłe modele producenta będą w tym aspekcie jeszcze lepsze, a to za sprawą nowo opracowywanego 1/1.7 calowego sensora.

W Galaxy S7 i S7 Edge Samsung wprowadził nowy, 12-megapikselowy aparat z matrycą o wielkości 1/2.5 cala i obiektywem o jasności f/1.7. Przetwornik został również wyposażony w technologię o nazwie Dual Pixel, co oznacza, że w obrębie każdego piksela umieszczono dwie fotodiody do uchwycenia możliwie jak najlepszego obrazu i szybkiego ustawienia ostrości. W efekcie zdjęcia oraz filmy robione przez „S-siódemki” są wyjątkowej jakości, lepszej nawet niż w przypadku świetnej pod tym względem poprzedniej generacji.

Samsung nie spoczywa jednak na laurach i w kolejnych smartfonach możemy spodziewać się zastosowania nowego rozwiązania. Według serwisu PhotoRumors firma pracuje nad 1/1.7 calowym sensorem CMOS z przysłoną f/1.4 i matrycą o rozdzielczości pomiędzy 18 a 24 Mpix. Dzięki temu zdjęcia powinny cechować się m.in. większą ilością detali oraz małą ilością cyfrowego szumu. Oprócz tego w planach Koreańczyków jest ponoć kompaktowy aparat z matrycą 1/2.3 cala, lecz szczegóły na jego temat owiane są tajemnicą.

Do rozwoju wspomnianych technologii Samsung przydzielił pracowników departamentu odpowiedzialnego do tej pory za kamery z linii NX, których sprzedaż została wycofana na wielu rynkach na świecie.

Źródło: Sammobile

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.