Samsung liderem sprzedaży smartfonów w ubiegłym kwartale

Opublikowano: 2015-12-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #LG #Samsung #Sony #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-samsung-wyniki-rynek_smartfonowZ danych Digitimes Research wynika, że Samsung był na pierwszym miejscu w zestawieniu sprzedaży smartfonów w III kwartale 2015 roku. Tuż za jego plecami, już tradycyjnie, uplasowało się Apple.

Południowokoreański gigant zagarnął 25.6% udziału w rynku w zeszłym kwartale. Producent iPhone’ów uzyskał z kolei 14.5%. Czołową piątkę zamknęli Huawei, Lenovo oraz LG, z wynikami odpowiednio 7.4%, 4.8% oraz 4.5%. Nieco niżej znalazło się Xiaomi, mając 3.8% udziału, podczas gdy Sony i Microsoft znaleźli się poza pierwszą dziesiątką, osiągając zaledwie 2% i 1.7%.

Ogółem sprzedano 331.9 miliona smartfonów, co przekłada się na 7.7% wzrostu rok do roku oraz 10.5% kwartał do kwartału. Spekuluje się, że w czwartym kwartale na rynek trafi 396.8 miliona egzemplarzy, dzięki czemu w całym 2015 roku dostawy wyniosą 1.326 miliarda urządzeń (wzrost o 10.1% względem ubiegłego roku).

Warto dodać, że z Top 15 producentów smartfonów zawartych w raporcie Digitimes Research, dziewięć podchodzi z Chin, dwa ze Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej, zaś po jednym przypadło na Japonię i Tajwan.

Źródło: Digitimes

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.