Samsung ma pomysł na telefon, który rozkłada się w tablet

Opublikowano: 2015-12-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-patent-skladany_smartfon-2Idea składanych i zwijanych urządzeń wciąż tkwi w fazie prac i minie jeszcze trochę czasu, zanim zostanie wprowadzona w życie. Wśród firm, które mogą zaprezentować tę technologię najszybciej jest Samsung, o czym świadczą ostatnie doniesienia i ujawnione patenty.

Od dłuższego czasu w sieci krążą plotki sugerujące, że Samsung pracuje nad urządzeniem o kodowej nazwie Project Valley, które najprawdopodobniej będzie dwuekranowym smartfonem o składanej konstrukcji i trafi do sprzedaży w Korei Południowej oraz niektórych europejskich krajów, w tym do Polski, w bliżej nieokreślonym terminie. Do tej pory o pomyśle tym nie wiedzieliśmy zbyt wiele, ale nieco światła rzuca jeden z najnowszych patentów koreańskiej firmy.

news-samsung-patent-skladany_smartfon-1Z dołączonych do patentu schematów wynika, że może to być sprzęt typu 2 w 1, który po złożeniu przypomina smartfona, zaś w swojej pełnej okazałości jest tradycyjnym tabletem. Dokładne działanie takiego rozwiązania nie jest znane, ale ukazany został przykładowy interfejs, jaki mógłby zostać zastosowany w innowacyjnym urządzeniu. Oczywiście nie ma stuprocentowej pewności, że grafiki odnoszą się do Project Valley, ale z pewnością utwierdzają w przekonaniu, że Samsung nie zasypia gruszek w popiele i intensywnie pracuje nad wprowadzeniem na rynek czegoś zupełnie nowego.

Źródło: Ubergizmo

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.