Samsung ma szansę sprzedać 45 milionów sztuk Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge w 2015 roku

Opublikowano: 2015-06-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-samsung-galaxys6-galaxys6edgeTegoroczne flagowce koreańskiego producenta cieszą się dużym zainteresowaniem i dla wielu fanów Samsunga są powiewem świeżości w serii Galaxy S. Analitycy prześcigają się z kolei w spekulacjach, ile sztuk modeli Galaxy S6 i Galaxy S6 rozejdzie się w tym roku. Najnowsze doniesienia sugerują, że całkiem sporo.

Samsung nie kwapi się z podaniem dokładnych danych, ale wiemy, że początkowy plan zakładał sprzedanie rekordowej liczby flagowych smartfonów, prawdopodobnie 50 milionów egzemplarzy do końca roku. Czy uda się to spełnić? Według raportu Deutsche Bank, jest to niewykluczone, aczkolwiek bardziej prawdopodobne, że koreański gigant sprzeda nieco mniej, bo około 45 milionów Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Byłby to oczywiście nadal imponujący wynik, choć nie brakuje opinii sugerujących, że popularność urządzeń nie jest taka, jakiej oczekiwano i są to dość zachowawcze szacunki.

W każdym razie, wierząc informacjom sprzed 3 miesięcy, Samsung odnotował 20 milionów zamówień przedpremierowych, co oznacza, że niemal połowa planu została wykonana. Z racji tego, że przed nami jeszcze sześć miesięcy roku, można śmiało przypuszczać, że prognozy analityków się potwierdzą. Szczególnie interesująco zapowiada się okres świąteczny, który może być kluczowym w osiągnięciu przewidywań i założonego celu.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.