Samsung ma w planach więcej smartfonów z Tizenem

Opublikowano: 2015-06-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-smartfony-tizenSamsung zamierza wydać w tym roku kolejne smartfony pracujące pod kontrolą autorskiego systemu Tizen. Doniesienia te zbiegły się w czasie z informacjami o sprzedaży ponad miliona sztuk Samsunga Z1.

Plany dotyczące następnych smartfonów z Tizenem zostały ujawnione agencji Reuters przez jedną z anonimowych osób zaznajomionych z tematem. Źródło twierdzi, że urządzenia te będą należeć do różnych półek cenowych, ale niestety nie podano ich specyfikacji czy prawdopodobnych dat premiery. Rzeczniczka prasowa Samsunga odmówiła komentarza w tej sprawie.

Koreański producent zamierza zbudować własny ekosystem na podstawie Tizena, który napędza ich smartwatche, telewizory i do tej pory jedyny smartfon – Samsung Z1. Model ten zadebiutował w styczniu tego roku w Indiach, a od jakiegoś czasu dostępny jest w sprzedaży również na Sri Lance i w Bangladeszu. Od momentu premiery sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy, chociaż początkowe wyniki nie zwiastowały sukcesu. Spekulowano nawet, że pomysł Tizena w smartfonach umrze szybciej niż się narodził. Tak się jednak nie stało, a już wkrótce powinniśmy doczekać się kolejnych urządzeń na tej platformie. Miejmy nadzieje, że tym razem trafią do Europy.

Źródło: Reuters

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.