Samsung może przejąć BlackBerry!

Opublikowano: 2015-01-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-samsung-blackberryNie byłby to zarazem pierwszy raz, gdy obie firmy dyskutują nad ewentualnym połączeniem. W zeszłym roku to kanadyjski producent zrobił pierwsze podejście do Samsunga, a także innych firm, z nadzieją na pozyskanie kupca.

Jak donosi Reuters, powołując się na dokumenty związane ze sprawą i osobę zaznajomioną z tematem, Samsung niedawno rozpoczął negocjacje w sprawie przejęcia BlackBerry za około 7.5 miliarda dolarów. Koreański producent chciałby w ten sposób przejąć całe portfolio patentów należących do Kanadyjczyków.

Kierownictwo jednego i drugiego producenta spotkało się w zeszłym tygodniu i omawiało szczegóły potencjalnej transakcji. Źródło, które podało wiadomość prosiło jednak o dyskrecję i nie ujawnianie jego tożsamości, a także zbyt wielu szczegółów na temat prowadzonych rozmów. Ponoć pierwsza z propozycji Samsunga wynosiła od 13.35 do 15.49 dolarów za akcje, co przekładałoby się na wzrost od około 38 do 60% względem obecnej ceny rynkowej. Wartość całej transakcji miałaby się zamknąć w kwocie od 6 do nawet 7.5 miliardów dolarów.

Po tej informacji akcje BlackBerry natychmiastowo skoczyły o prawie 30% do 12.56 dolarów (najwyższy poziom od czerwca 2013 roku). Jednocześnie dzisiejszy dzień został nazwany przez firmę najlepszym od ponad 11 lat – licząc od grudnia 2003 roku.

Przedstawiciele BlackBerry odmówili w tej chwili komentarza. Na odpowiedź lub ewentualną odmowę wyjaśnienia sytuacji ze strony Samsunga trzeba będzie zapewne poczekać przynajmniej do jutra.

Źródło: Reuters

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.