Samsung może zastosować specjalny system chłodzenia w Galaxy S7

Opublikowano: 2015-12-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #plotki

news-samsung-galaxy_S7-info-1Chińskie źródła donoszą, że Samsung planuje dodanie we flagowym Galaxy S7 wydajnego systemu chłodzenia cieczą na wzór tego, jaki stosuje się w komputerach osobistych.

Użytkownicy stacjonarnych komputerów nie muszą obawiać się o przegrzewanie zamkniętych w obudowie komponentów, gdyż mają do wyboru masę różnych rozwiązań mających na celu skuteczne zredukowanie temperatury i odpowiedni przepływ powietrza. Tego samego nie można powiedzieć w przypadku smartfonów, które z roku na rok otrzymują coraz mocniejsze podzespoły, co niestety nie idzie w parze z wydajnym chłodzeniem. W efekcie, urządzenia te dość szybko się nagrzewają i rozładowują baterię w mgnieniu oka.

Nie oznacza to, że na rynku nie można znaleźć smartfonów, które wykorzystują chłodzenie cieczą – wystarczy wspomnieć o Sony Xperii Z5 Premium, OnePlus 2, Lumii 950 oraz Lumii 950 XL. Wciąż jednak jest to zdecydowana nisza i nieprędko producenci zaczną masowo montować w swoich sprzętach takie lub podobne technologie. Zwlekać nie zamierza natomiast Samsung, który według doniesień chińskich mediów opracowuje system wykorzystujący rurki cieplne, który miałby się znaleźć w przyszłych smartfonach koncernu, w tym w nadchodzącym Galaxy S7. Spekuluje się, że rozwiązanie Koreańczyków może mieć zaledwie 0.6 mm grubości. Jego zastosowanie ma ponoć zapobiec jakimkolwiek ewentualnym problemom z przegrzewaniem układu Snapdragon 820, który ma napędzać jedną z wersji przyszłorocznego flagowca.

Źródło: Techradar

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.