Samsung na zakupach: 15 miliardów dol. za nową fabrykę

Opublikowano: 2014-10-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-logo1
Koncern Samsung ogłosił plany wybudowania w Korei Południowej nowej fabryki elektronicznych chipów. Produkcja ma zrekompensować słabnące zyski
giganta ze sprzedaży smartfonów.

Według planów nowe zakłady mają powstać w drugiej połowie 2017 roku w miejscowości Pyeongtaek położonej 75 kilometrów od stolicy Korei Południowej, Seulu. Koszt budowy został wyceniony na 14.7 miliarda dolarów.

Według planów fabryka ma się zajmować zarówno układami przeznaczonymi do budowy procesorów, jak i pamięci. Trzeba pamiętać, że obecnie Samsung jest największym na świecie dostawcą chipów służących do konstruowania zarówno modułów pamięci RAM, jak i flash. Jednak szefostwo koreańskiego giganta zastrzega, że nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie tego, jaki będzie ostateczny zakres produkcji nowych zakładów.

Według analityków i obserwatorów rynku elektroniki Samsung inwestuje w produkcję wspomnianych podzespołów z powodu coraz gorszej sprzedaży swoich urządzeń przenośnych. Jest ona spowodowana z jednej strony dominacją Apple’a w segmencie kosztownych smartfonów z najwyższej półki, z drugiej zaś utratą części rynku tanich telefonów, na którym coraz śmielej poczynają sobie chińscy producenci, między innymi Lenovo Group oraz Xiaomi.

Niektórzy analitycy przewidują, że dział Samsunga zajmujący się produkcją chipów elektronicznych w trzecim kwartale 2014 roku może przynieść więcej przychodów niż dział produkcji smartfonów. To pierwszy taki przypadek od ostatnich trzech lat.

Źródło: Reuters

 

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.