Samsung niedługo pokaże następcę Galaxy Grand 2

Opublikowano: 2015-02-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-galaxy-grand3Od momentu premiery ostatniego z członków rodziny Galaxy Grand minął już ponad rok. Wkrótce się to zmieni – Samsung przygotowuje się już do prezentacji nowego przedstawiciela tej serii. Co o nim wiadomo?

Indyjski oddział Samsunga udostępnił w Internecie zdjęcie, które przedstawia prawą stronę urządzenia, a obok tego fragmentu widnieje napis „The Grandest Ever. Coming Soon.” Z tego co widać, wygląd smartfona pokrywa się z tym, co można było ujrzeć w grudniu, gdy pojawił się on na stronie chińskiego urzędu patentowego TENAA. Poza tym, od premiery Samsunga Galaxy Grand 2 minęło już trochę czasu – zadebiutował on w styczniu 2014 roku. Wydaje się, że to już najwyższa pora na jego następcę.

news-galaxy-grand3-teaserWzględem swojego starszego brata, Samsung Galaxy Grand 3 będzie cieńszy i nieco mocniejszy, aczkolwiek jego ekran pozostanie niezmieniony – nadal będzie to panel o przekątnej 5.25 cala i rozdzielczości HD (720 x 1280 pikseli). Będzie on wyposażony w czterordzeniowego Snapdragona 410, którego można znaleźć w wielu innych urządzeniach podobnej klasy (np. w nowym Samsungu Galaxy A5). W smartfonie znajdzie się także 1.5 GB RAM, 16 GB pamięci wbudowanej (opcja rozbudowy o dodatkowe, maksymalnie 128 GB), główny aparat 13 Mpix z diodą LED i 5-megapikselowa przednia kamera. Nie wiadomo jeszcze, czy Grand 3 będzie działał na Androidzie KitKat czy Lollipop, ale oby była to druga z wymienionych wersji.

Samsung Galaxy Grand 2 był jednym z najlepiej sprzedających się urządzeń koreańskiego producenta w pierwszej połowie 2014 roku. Niedługo okaże się, czy trzecia generacja słuchawki osiągnie podobne rezultaty.

Źródło: BGR India

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.