Samsung opracowuje układ Exynos 8870. Są już pierwsi chętni

Opublikowano: 2015-12-31
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-samsung-exynos-8870-1Ostatnio na jaw wyszło, że Samsung pracuje nad kolejnym topowym procesorem mobilnym, oferującym nieco słabszą wydajność niż Exynos 8890. Zainteresowanie nim z pewnością będzie dosyć duże, co zresztą potwierdzają niektóre źródła twierdząc, że chińscy producenci ostrzą sobie zęby na rzekomego Exynosa 8870.

Układ Exynos 8890 powstał przede wszystkim z myślą o flagowcach ze stajni Samsunga – w pierwszej kolejności ujrzymy go w modelach z rodziny Galaxy S7. Można było się zastanawiać, czy koreański producent będzie oferował go swoim konkurentom, ale okazuje się, że może mieć nieco inny pomysł. W planach jest ponoć nieco okrojona, lecz nadal wysokowydajna (na poziomie Snapdragona 820) wersja chipu o nazwie Exynos 8870, która trafi do urządzeń innych firm na przestrzeni następnych miesięcy.

Wśród pierwszych zainteresowanych wymienia się Lenovo i Meizu. Obydwaj producenci mają zaprezentować przynajmniej po jednym smartfonie opartym na tej jednostce w 2016 roku i chociaż na obecną chwilę brakuje potwierdzenia od którejkolwiek ze stron, nie byłoby to wielkim zaskoczeniem. W przeszłości Lenovo i Meizu korzystali z chipów Exynos w swoich produktach, a jednym z ostatnich, najświeższych przykładów jest Meizu Pro 5 wyposażony w Exynosa 7420 Octa, znanego m.in. z Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge.

Co się tyczy Exynosa 8870, to według źródeł zbliżonych do Samsunga układ najprawdopodobniej będzie oparty na tych samych rdzeniach (Mongoose i Cortex-A53) co jego mocniejszy brat, z tą różnicą, że ich taktowanie zostanie odpowiednio obniżone. Nie dojdzie zatem do drastycznych cięć, przez które procesor mógłby ucierpieć w starciu z bezpośrednią konkurencją – Kirinem 950, Apple A9 czy Snapdragonem 820.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.