Samsung otwiera nową siedzibę w Dolinie Krzemowej

Opublikowano: 2015-09-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung

news-samsung-obiekt-san_jose-1Samsung wybudował ogromne, mające ponad milion stóp kwadratowych powierzchni (około sto tysięcy metrów kwadratowych) centrum w San Jose w Kalifornii, niecałe 20 km od głównej siedziby największego konkurenta, firmy Apple.

Nowo otwarty obiekt kosztował 300 milionów dolarów i aktualnie mieści 700 osób (docelowo 2000). Za jego projekt odpowiada globalna firma architektoniczna NBBJ. Składa się on z 10-piętrowego biurowca, 7-piętrowego parkingu oraz zielonej strefy łączącej budynek. Samsung przeznaczył go do działań biznesu półprzewodników, w tym badań i rozwoju oraz sprzedaży.

Jest to jednocześnie kolejne działanie koreańskiego koncernu, mające na celu szersze wkroczenie na teren, na którym od lat intensywnie działają tacy giganci branży technologicznej jak Google, Apple czy Facebook. Samsung jest co prawda obecny w Dolinie Krzemowej od 1983 roku, jednak do tej pory większość jego operacji w tym regionie była rozsiana po różnych miejscach. Wszystko zmienia się wraz z nowym centrum.

Źródło: Engadget

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.