Samsung patentuje smartfon zdolny do wyświetlania hologramów

Opublikowano: 2015-08-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung

news-samsung-hologram-smartfon-1Wnioski o patenty składane przez firmy z branży technologicznej czasami dają nam wgląd w ich plany na przyszłość. Czyżby zatem Samsung miał zamiar wprowadzić do swoich urządzeń innowację w postaci hologramów?

Zarejestrowany w USPTO i dostrzeżony przez stronę Patently Mobile patent przedstawia projekt smartfona, który jest w stanie wyświetlać holograficzne treści. W odróżnieniu od futurystycznego telefonu Lenovo z wbudowanym laserowym projektorem rzucającym obraz na poziomie i pionowe powierzchnie, miałby on jednak emitować małe ikonki i tym podobne grafiki. Sam smartfon zaś nie wyglądałby inaczej niż reszta – za projekcję hologramów odpowiadałaby doczepiana na wyświetlaczu przystawka składająca się m.in. z emitera światła, zapewniając tym samym efekt 3D.

news-samsung-hologram-smartfonAktualnie nie wiadomo, czy rozwiązanie to zostanie wprowadzone w najbliższej przyszłości do urządzeń Samsunga, ale nikt chyba nie wątpi, że prędzej czy później nadejdzie czas, w którym taka technologia będzie na porządku dziennym.

Źródło: Sammobile

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.