Samsung Pay zbliża się do Europy

Opublikowano: 2015-11-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung

news-samsung_payZ informacji do których dotarł serwis Sammobile wynika, że Samsung szykuje na pierwszy kwartał 2016 roku premierę swojej usługi płatności mobilnych w Europie.

Samsung Pay jest od sierpnia dostępny w Korei Południowej, a pod koniec września trafił do Stanów Zjednoczonych. Ostatnie dane wskazują, że cieszy się niemałą popularnością, zdobywając milion użytkowników. Dla wielu z nich usługa Samsunga powoli staje się główną metodą płatności w różnych punktach handlowych, z uwagi na obsługę technologii MST, pozwalającej na płacenie w zdecydowanej większości terminali.

Jeśli zastanawialiście się, kiedy Samsung Pay zostanie udostępniony w Europie – mamy dobrą wiadomość. Portal Sammobile uzyskał ekskluzywne informacje, które wskazują, że debiut nastąpi już na początku przyszłego roku, a dokładnie w pierwszym kwartale. Trzeba jednak zaznaczyć, że na początku z usługi płatności mobilnych skorzystają użytkownicy z Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii. Oprócz tego, w tym samym okresie ma się odbyć premiera w Chinach.

Warto dodać, że aktualnie Samsung Pay działa na smartfonach Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus oraz Galaxy Note 5, a także zegarku Gear S2 (w tym przypadku tylko z wykorzystaniem NFC). Z pierwszymi wrażeniami Teleguru z użytkowania systemu możecie się zapoznać w tym miejscu.

Źródło: Sammobile, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.