Samsung pomoże w produkcji procesora Qualcomm Snapdragon 820

Opublikowano: 2015-04-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-qualcomm-snapdragonSamsung coraz lepiej radzi sobie w segmencie układów scalonych, czyni duże inwestycje, rozwija nowe linie produkcyjne. Nie umyka to uwadze innych firm, również Qualcomm’owi, który planuje powierzyć produkcję swoich procesorów koreańskiemu gigantowi.

Qualcomm do tej pory korzystał z fabryk TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company). Kolejne układy Snapdragon mają jednak zostać wyprodukowane przy udziale Samsunga, którego zakłady są gotowe do wytwarzania jednostek w procesie technologicznym 14 nm FinFET, podczas gdy TSMC po raz kolejny przełożył produkcję wafli w litografii 16 nm.

Zdaniem osób zaznajomionych z tematem, kolejnym z powodów, dla których Qualcomm gotowy jest porzucić współpracę z dotychczasowym producentem jest Snapdragon 810 – bardzo wydajny, ale przegrzewający się układ, który pomimo tego, że znajdzie się w wielu nowych urządzeniach, wyraźnie nadszarpnął reputację amerykańskiego koncernu. Firma wierzy, że przy pomocy Samsunga, którego Exynos 7420 nie sprawia żadnych kłopotów i wydaje się być przemyślanym, dopracowanym procesorem, nowy Snapdragon 820 (a w przyszłości i kolejne SoC) może być równie udanym czipem.

Warto wspomnieć, że Apple powierzyło Samsungowi produkcję swoich układów A9 przeznaczonych dla przyszłych iPhone’ów. Podobną współpracę rozważa także Nvidia, w odniesieniu do procesorów graficznych.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.