Samsung potwierdza: Nadchodzi okrągły smartwatch z serii Gear

Opublikowano: 2015-04-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-gear-aSamsung przygotowuje się do ujawnienia swojego pierwszego zegarka z okrągłą tarczą. Aktualnie trwają przygotowania aplikacji, które zadebiutują wraz z urządzeniem, o czym świadczy grafika opublikowana przez producenta.

Zaprezentowany materiał zapowiada wydanie SDK, czyli narzędzi do tworzenia aplikacji przeznaczonych dla programistów, które trafią w ich ręce przed premierą zegarka. Dzięki nim deweloperzy będą mogli zaprojektować i przygotować swoje programy tak, aby były w pełni kompatybilne z urządzeniem. Według tego, co widać na zdjęciu, Samsung będzie pracował nad stosownymi aplikacjami m.in. z CNN, Baidu i Yelp. Oczywiście najważniejsza jest część okrągłej tarczy zegarka, którą widać na poniższej grafice, w stu procentach potwierdzająca, że koreański producent dołączy wkrótce do takich firm jak Motorola i Huawei, które w swoim portfolio posiadają tego typu czasomierze.

news-samsung-gear-a-teaserSmartwatch nazywany wcześniej Orbis trafi na rynek jako Gear A. Informację tę potwierdził niedawno serwis Sammobile, który dotarł do nazw kodowych gadżetu, dzięki czemu wiemy ponadto, że będzie on dostępny w kilku różnych wariantach, m.in. z modemem 3G i funkcją wykonywania połączeń. Pewne jest również to, że nowy inteligentny zegarek Samsunga oparty będzie na systemie operacyjnym Tizen.

Źródło: The Verge

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.