Samsung pracuje nad dwoma nowymi smartfonami z systemem Tizen

Opublikowano: 2015-04-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #plotki

news-samsung-z1-tizenSamsunga Z1 można określić jako udany debiut platformy Tizen. Smartfon sprzedaje się całkiem nieźle, biorąc pod uwagę, że jest dostępny tylko w Indiach i Bangladeszu. Dostrzegł to również Samsung, który pracuje rzekomo nad dwoma kolejnymi modelami opartymi na tym systemie.

Według najnowszych doniesień, koreański producent przygotowuje Samsunga Z2 oraz drugi, nienazwany jeszcze model, który trafi do międzynarodowej sprzedaży i ma być znacząco wydajniejszy od pozostałych urządzeń opartych na Tizenie.

Następca Z1 miałby być wyposażony w czterordzeniowy procesor, 1 GB pamięci operacyjnej RAM, wyświetlacz TFT o rozdzielczości 540 x 960 pikseli oraz baterię o pojemności 2000 mAh. Dodatkowo, Samsung Z2 ma otrzymać nową wersję nakładki Tizen 3.0 UI, upodabniającej ją do tej, która znajduje się w telewizorach SUHD producenta. Sugeruje się, że urządzenie zadebiutuje w drugiej połowie 2015 roku.

Drugim smartonem z Tizenem, którego możemy się spodziewać w nadchodzących miesiącach, ma być model przeznaczony na światowe rynki, wliczając w to m.in. USA, Chiny, Koreę Południową, Rosję oraz niektóre europejskie kraje. W kwestii specyfikacji należy oczekiwać 4.8-calowego ekranu Super AMOLED o rozdzielczości HD (720 x 1280 pikseli), 2 GB RAM, 8-megapikselowego aparatu głównego oraz baterii o pojemności 2600 mAh. Aktualnie brakuje dokładniejszych szczegółów dotyczących smartfona.

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.