Samsung pracuje nad ekranem o rozdzielczości 11K. Prezentacja prototypu za 3 lata

Opublikowano: 2015-07-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung

news-samsung-11kStandardem w większości urządzeń mobilnych są wyświetlacze Full HD. Każdy smartfon z ekranem powyżej tej rozdzielczości traktowany jest jako nieliczny wyjątek. Era 4K dopiero przed nami, a Samsung już myśli nad jeszcze bardziej przyszłościowymi rozwiązaniami.

Samsung wraz z południowokoreańskim rządem i 13 lokalnymi oraz zagranicznymi firmami pracuje nad nowym projektem o nazwie „EnDK”. Odnosi się on do wyświetlaczy 11K, które przy zastosowaniu formatu obrazu 16:9, miałyby dokładną rozdzielczość wynoszącą 11264 x 6336 pikseli i zagęszczenie pikseli na cal równe 2250 PPI, czyli czterokrotnie większe niż w aktualnych panelach Quad HD.

Prace nad technologią zaczęły się 1 czerwca, a rząd zainwestuje w nią 26.5 miliona dolarów na przestrzeni pięciu lat. Pierwszy prototyp panelu nowej generacji ma zostać zaprezentowany w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku. Na co jednak przyda się ekran z tak ogromna liczbą pikseli? Samsung chce ponoć zaimplementować efekt symulujący wrażenie trójwymiarowości. Niestety, na tę chwilę brakuje dokładniejszych szczegółów.

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.