Samsung prawdopodobnym dostawcą układów dla przyszłych iPhone’ów

Opublikowano: 2015-01-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-apple-procesor-1Koreański producent ma być odpowiedzialny za większość, bo aż 75% procesorów, które będą napędzały nową generację smartfonów Apple.

Informację tę podała południowokoreańska gazeta Maeil Business Newspaper, powołując się na swoje własne źródła, blisko związane z Samsungiem. Producent ma dostarczyć blisko trzy czwarte układów scalonych Apple A9, zaś za pozostałe 25% odpowiadać może TSMC (główny kandydat do roli drugiego partnera) – dostawa procesorów A8 i A8X znajdujących się w iPhone’ie 6 i 6 Plus oraz iPadzie Air 2. Samsung miałby je produkować w swojej fabryce położonej w Austin (Teksas). Nie ujawniono szczegółów tej transakcji.

Nie byłby to zarazem pierwszy raz, kiedy dwaj najwięksi konkurenci na rynku smartfonów, którzy często toczą ze sobą również spory patentowe w sądzie, nawiążą współpracę. Warto wspomnieć, że  układy A7, które znalazły się w iPhone’ie 5S zostały wykonane właśnie przez Samsunga.

Źródło: Reuters

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.