Samsung prezentuje kamerę Gear 360

Opublikowano: 2016-02-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-gear-360-5Samsung wprowadza do swojej oferty Samsung Gear 360 – kamerę do rejestrowania ujęć w promieniu 360 stopni, za pomocą której użytkownik może łatwo tworzyć, przeglądać i udostępniać treści wideo oraz zdjęcia.

Samsung Gear 360 jest wyposażony w dwa obiektywy typu „rybie oko”, którym towarzyszą matryce o rozdzielczości 15 Mpix. Umożliwia to rejestrację materiału w wysokiej rozdzielczości 3840 x 1920 pikseli i w promieniu 360 stopni, który potem można oglądać na Gear VR. Urządzenie pozwala także na uzyskanie nieruchomych obrazów o rozdzielczości 30 Mpix. Kolejna funkcja to z kolei rejestracja ujęć 180-stopniowych za pomocą tylko jednego obiektywu. Gear 360 jest wyposażony w jasne obiektywy f/2.0, które umożliwiają uzyskanie zdjęć w wysokiej jakości oraz pełnej panoramy wideo nawet przy słabym oświetleniu.

Gear 360 jest kompatybilny z wybranymi smartfonami Samsunga, w tym Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge oraz Galaxy S6 Edge Plus, Note 5, Galaxy S6 Edge i Galaxy S6.

Kamera Gear 360 będzie dostępna od II kwartału 2016 roku w wybranych krajach. Do zestawu dołączany jest wygodny w obsłudze trójnóg. Urządzenie jest również kompatybilne z wieloma akcesoriami i statywami dostępnymi na rynku.

Źródło: Samsung

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.