Samsung prezentuje najnowszą linię telewizorów SUHD. Rewelacja w każdym calu

Opublikowano: 2016-06-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #polecane #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-suhd2016-4Warszawska siedziba Samsunga – Warsaw Spire – była miejscem, w którym 1 czerwca odbyła się premiera nowych telewizorów SUHD z linii na 2016 rok, wyposażonych w technologie Quantum Dot oraz Ultra Black.

Na 41 piętrze kompleksu biurowego mieliśmy okazję przyjrzeć się trzem nowych telewizorem słynnego producenta – były to modele o oznaczeniach KS7000, KS8000 oraz KS9000. W pokazie brał udział m.in. Marcin Daniec, aktor kabaretowy i zapalony kibic piłkarskiej reprezentacji Polski. Jego obecność, jak i sam termin premiery nie były przypadkowe. To właśnie tego dnia odbył się mecz towarzyski pomiędzy Biało-Czerwonymi a Tulipanami, czyli reprezentacją Holandii. Wynik, jak dobrze wiemy, nie okazał się zbyt fortunny dla naszych kopaczy, w przeciwieństwie do możliwości obejrzenia ich zmagań na wspomnianych telewizorach Samsunga. A było na co popatrzeć.

news-samsung-suhd2016-26

To, co zobaczyliśmy na własne oczy, zrobiło ogromne wrażenie. A warto nadmienić, że transmisja odbywała się w rozdzielczości Full HD, przy czym nowe modele SUHD są przystosowane nawet do jakości 4K. Dodatkowe są wzbogacone przez funkcję HDR, która pozwala na podniesienie jasności do 1000 nitów, a także technologie „kwantowej kropki” (Quantum Dot) oraz Ultra Black. Świetną jakość ekranu, na którą składają się żywe kolory, ostrość i imponujący kontrast, podkreśla design produktów SUHD – brak ramek i niezwykła smukłość oraz elegancka podstawka i ogólna estetyka konstrukcji zdecydowanie zasługują na pochwałę. Oko cieszy również pilot – minimalistyczny, a zarazem bardzo funkcjonalny, za pomocą którego sterujemy interfejsem Smart Hub, opartym na autorskim systemie Tizen.

news-samsung-suhd2016-21 news-samsung-suhd2016-20

Oczywiście warto napisać kilka zdań na temat wspomnianych wyżej technologii, które zdają się być zaprzeczeniem obiegowej opinii o marketingowych hasłach. Quantum Dot odpowiada za kolory i bogactwo palety barw. Samsung twierdzi, że TV wyposażone w tę technologię są w stanie wyświetlić do miliarda kolorów. Wszystko to dzięki mikroskopijnym kryształom, które znajdują się pomiędzy niebieskimi diodami LED podświetlenia ekranu a warstwą nanokryształów. Absorbują one światło o określonej długości fal i konwertują je na inne. W zależności od wielkości kropki kwantowej powstają fale świetlne o różnych długościach, pozwalając na uzyskanie bardzo nasyconych kolorów podstawowych – czerwonego, zielonego i niebieskiego. Składają się one następnie na wszystkie inne kolory, które telewizor może wyświetlić.

W przypadku Ultra Black mamy do czynienia z rozwiązaniem, które znacznie redukuje odbicia światła, dodatkowo poprawiając jakość obrazu poprzez zminimalizowanie odblasków. Technologia ta ma swoje podstawy w przyrodzie – absorpcja światła naturalnego następuje tu w taki sam sposób, jaki można podpatrzeć w oku ćmy, które ma mikroskopijne nierówności i rowki, zapewniające lepszą wchłanialność światła i mniejszą refleksyjność. Analogicznie, telewizory Samsung SUHD mają warstwę panelu pokrytą drobnymi wypustkami, które mogą absorbować lub przekierować światło zewnętrzne, nie utrudniając emisji światła z panelu.

news-samsung-suhd2016-13

Zaprezentowane przez Samsunga modele telewizorów SUHD są dostępne, jak już zostało nadmienione, w trzech wariantach. KS7000 występuje w wersji 49, 55, 60 i 65 cali. KS8000 może mieć ekran 49, 55, 65 i 75 cali. Obydwa produkty to tradycyjne, całkowicie płaskie telewizory. Z kolei KS9000 to model z zakrzywionym ekranem 49, 55, 65 oraz 78 cali.

Pokaz linii TV Samsung SUHD 2016 okazał się być dopięty na ostatni guzik i zrealizowany w najlepszy możliwy sposób. Producent zadbał o świetną oprawę, a zaprezentowane produkty były swoistą wisienką na torcie. Ze swojej strony Teleguru kłania się nisko i dziękuje za możliwość uczestnictwa w premierowej imprezie.

Galeria:

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.