Samsung prezentuje nową, pojemną kartę pamięci dla zaawansowanych użytkowników

Opublikowano: 2015-12-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung

news-samsung-microsd-pro_plus_128gbSamsung zaprezentował najnowszą kartę pamięci microSD PRO Plus 128 GB. Jej konstrukcja wykorzystuje technologię pamięci Flash NAND MLC. Karta została stworzona z myślą o coraz liczniejszej grupie użytkowników kamer sportowych, dronów, smartfonów klasy premium oraz cyfrowych lustrzanek i bezlusterkowców.

Karta pamięci microSD PRO Plus 128 GB uzupełnia linię produktów PRO Plus firmy Samsung, które zostały wprowadzone na rynek w wersjach 32 i 64 GB w maj 2015 roku. Konstrukcja karty 128 GB bazuje na wysokiej jakości pamięci flash NAND MLC z obsługą prędkości UHS-I Speed Class 3 (U3) oraz Speed Class 10. Produkt oferuje prędkości odczytu i zapisu na poziomie odpowiednio 95 MB/s i 95 MB/s.

Nowa karta idealnie nadaje się do zastosowania w najwyższej klasie smartfonów i tabletów. Spełnia też wymogi w zakresie bezpieczeństwa, pojemności, wydajności i ochrony środowiska, które związane są z nowo powstającymi grupami produktów audio i wideo elektroniki użytkowej, zwłaszcza kamerami sportowymi i dronami. Karta jest przystosowana do przechowywania i przenoszenia profesjonalnej jakości zdjęć oraz odtwarzania i nagrywania materiałów wideo w jakości 4K UHD. Karta umożliwia nagranie do 3 godzin i 50 minut wideo 4K lub do 16 godzin i 20 minut wideo w jakości Full HD w kamerach sportowych. Ponadto, na karcie pamięci microSD PRO Plus 128 GB można przechowywać do 10 940 zdjęć lub 30 670 utworów MP3.

Karta jest kompatybilna z każdym urządzeniem, które ma gniazdo microSD i obsługuje karty pamięci o tej pojemności. Ponadto, jest wodoodporna oraz odporna na działanie temperatury, promieniowania rentgenowskiego i pól magnetycznych. Urządzenie jest objęte 10-letnią gwarancją. Karta może być używana w temperaturze od -25°C do 85°C i przechowywana w temperaturze od ‑40°C do 85°C. Zapisane na niej dane są zabezpieczone przed działaniem promieni rentgenowskich oraz pola magnetycznego o sile 15 000 Gs, co stanowi odpowiednik tomografu MRI.

Sprzedaż karty pamięci microSD PRO Plus 128 GB ruszy w pierwszym kwartale 2016 roku. Aktualnie nieznana jest jej sugerowana cena detaliczna

Źródło: Samsung

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.