Samsung prezentuje nowe karty pamięci PRO Plus i EVO Plus

Opublikowano: 2015-05-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung

news-samsung-karty_pamieci-1Samsung zaprezentował najnowsze serie kart pamięci PRO Plus i EVO Plus. Nowe linie produktów uzupełaniają ofertę kart SD i microSD, do której należą obecnie rodziny kart PRO Plus, PRO, EVO Plusi EVO.

Nowe karty Samsung PRO Plus można wykorzystywać do przechowywania i transferu zdjęć i materiałów wideo w standardzie 4K UHD zarejestrowanych za pomocą cyfrowych aparatów fotograficznych, smartfonów, tabletów i nowoczesnych kamer sportowych. Dzięki wyższej prędkości odczytu i zapisu (odpowiednio 95 MB/s i 90 MB/s) kart SD i microSD PRO plus obsługują standard UHS-I w klasach prędkości 3 (U3) i 10. Seria PRO Plus dostępna jest w wersjach o pojemności 64 GB i 32 GB. Na pojemniejszej z dwóch kart zapisać można około 110 minut materiału w standardzie 4K UHD lub 490 minut materiału w standardzie Full HD, bez konieczności wymieniania karty w trakcie filmowania.

news-samsung-pro_plus-1Nowe karty pamięci EVO Plus dostępne są w formatach SD i microSD. Umożliwiają zapis i odczyt danych z prędkością odpowiednio 80 MB/s i 20 MB/s – zapewnia to zgodność ze standardem UHS-I w klasach prędkości 1 (U1) i 10 oraz dużo bardziej zaawansowane parametry odczytu. Karty EVO Plus mogą służyć do przechowywania i transferu treści wideo Full HD oraz aplikacji mobilnych. Są one ponadto dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy często zapisują tego typu dane i przenoszą je między urządzeniami mobilnymi. Karty EVO Plus dostępne są w wersjach o pojemności 32, 64 i 128 GB. Na największej, 128-gigabajtowej karcie można zapisać do niemal 11 tysięcy zdjęć, ponad 30 tysięcy utworów muzycznych lub 980 minut materiału wideo w jakości Full HD.

news-samsung-evo_plus-1Karty SD z serii PRO Plus i EVO plus wyposażono dodatkowo w udoskonalone zabezpieczenia przed wpływem niekorzystnych czynników takich jak: woda, ekstremalna temperatura, promieniowanie rentgenowskie, pole magnetyczne i wstrząsy. Mogą one także przetrwać aż 72 godziny w wodzie morskiej, czyli o 48 godzin dłużej w porównaniu z dotychczas oferowanymi produktami.

Wszystkie modele kart SD z serii PRO Plus, PRO, EVO Plus i EVO są kompatybilne z urządzeniami wyposażonymi w gniazda SD lub microSD.

Źródło: Samsung

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.