Samsung prezentuje nowe urządzenia ubieralne - Gear Fit2 i Gear IconX

Opublikowano: 2016-06-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-gear-fit2-3Samsung zaprezentował w Nowym Jorku nowe produkty z gamy urządzeń ubieralnych fitness: opaskę Gear Fit2 oraz bezprzewodowe słuchawki Gear IconX.

Samsung Gear Fit2 został wyposażony w 1.5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 216 x 432 piksele, dwurdzeniowy procesor 1 GHz, 512 MB RAM i 4 GB pamięci na pliki użytkownika. Za zasilanie odpowiada bateria o pojemności 200 mAh, która ma starczać na 5 dni działania opaski. Gear Fit2 pracuje na systemie operacyjnym Tizen i jest kompatybilny z urządzeniami z systemem Android w wersji 4.4 i nowszej.

news-gear-fit2-1

Urządzenie ma ponadto moduł GPS i pulsometr (HRM), które umożliwiają dokładne śledzenie oraz pomiar podczas aktywności fizycznej, zapewniając natychmiastową informację o parametrach treningu użytkownika. Inne cechy Gear Fit2 to odporność na zanurzenia w wodzie na głębokość do 1.5 metra przez 30 minut, funkcja automatycznego rozpoznawania aktywności, która pozwala uruchomić opaskę autonomicznie, a także możliwość przesyłania danych o treningu między S Health a innymi wybranymi aplikacjami oraz wyznaczania nowych celów sportowych.

news-gear-iconx-1

Samsung Gear IconX to bezprzewodowe i sterowane dotykowo słuchawki, które dzięki wbudowanemu akcelerometrowi oraz pulsometrowi pozwalają śledzić aktywność fizyczną i na bieżąco informować użytkownika o postępach przy wykorzystaniu funkcji głosowej Voice Guide (dostępna w 15 językach). Pamięć urządzenia wynosi 4 GB i pozwala pomieścić do 1000 plików MP3. Słuchawki są kompatybilne z urządzeniami z Androidem 4.4 i nowszym.

Opaska Gear Fit2 będzie dostępna od 10 czerwca, a słuchawki Gear IconX od lipca 2016 roku.

Źródło: Samsung, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.