Samsung przedstawia Galaxy S7 Active z baterią 4000 mAh

Opublikowano: 2016-06-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-s7-active-1Za nami premiera kolejnego urządzenia z serii Galaxy S7 – jest nim model z dopiskiem Active w nazwie, który jak nietrudno się domyślić, jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników ceniących wytrzymałą konstrukcję.

Pod względem specyfikacji Galaxy S7 Active nie różni się zbytnio od tego, co znajdziemy w standardowym modelu Galaxy S7. Jest więc ekran 5.1-cala Super AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, procesor Snapdragon 820, 4 GB RAM, 32 GB pamięci na dane i aplikacje, a także aparaty 12 Mpix z tyłu oraz 5 Mpix na przednim panelu. Znaczącą zmianą jest jednak zwiększona pojemność akumulatora – aż 4000 mAh zamiast 3000 mAh w Galaxy S7. Powinno to pozwolić na dłuższe rozstanie z ładowarką, co z pewnością docenią osoby spędzające aktywnie czas i nie zawsze mające pod ręką odpowiednie źródło zasilania.

news-s7-active

Z zewnątrz Galaxy S7 Active prezentuje się niemal identycznie jak ubiegłoroczny model Galaxy S6 Active. Od razu widać, że mamy do czynienia z solidną konstrukcją, której nieprzewidziane upuszczenie na ziemię nie powinno zbytnio zaszkodzić. Samsung deklaruje, że telefon oraz jego ekran są w stanie znieść upadek z wysokości do 1.5 metra. Oczywiście nie zabrakło też pyło- i wodoodporności, aczkolwiek tymi cechami wyróżniają się również Galaxy S7 i S7 Edge. Ponadto, nowy „pancernik” Samsunga spełnia normy militarne MIL STD-810G i został wyposażony w fizyczne klawisze na przednim panelu.

Jedyną łyżką dziegciu w tej beczce miodu jest dostępność smartfona. Samsung Galaxy S7 Active można nabyć tylko w ofercie amerykańskiego operatora telekomunikacyjnego AT&T.

Źródło: AT&T, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.