Samsung przejmuje Viv Labs - twórców Siri

Opublikowano: 2016-10-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-vivlabs-1Samsung pozyskał startup Viv Labs, założony przez trójkę osób, które przed laty pomogły stworzyć inteligentnego asystenta głosowego Siri.

Viv Labs powstało w 2012 roku i od tego czasu zespół pracuje nad własnym, znacznie bardziej rozbudowanym rozwiązaniem niż Siri. Viv określane jest jako sztuczna inteligencja nowej generacji, zdolna do lepszego zrozumienia sytuacji, kontekstu i naturalnego języka, jak również przyswajania preferencji użytkownika. Dla przykładu, nie trzeba uruchamiać konkretnej aplikacji aby dokonać rezerwacji hotelowej – wystarczy wydać polecenie asystentowi, który sam odgadnie, co ma w takim momencie zrobić, bez zbytniej ingerencji użytkownika. Do zalet Viv należy też samodzielność programowania.

Samsung zamierza zintegrować technologię w szerokiej gamie swoich produktów, wliczając w to elektronikę noszoną oraz sprzęt gospodarstwa domowego. Jak twierdzi Dag Kittlaus, jeden ze współzałożycieli Viv Labs, pomoc koreańskiego koncernu pozwoli „przyspieszyć wizję stojącą za projektem”, a skala ich działalności stworzyć ogromny ekosystem urządzeń wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. Wiadomo natomiast, że Viv Labs będzie działać niezależnie jako jedna z filii Samsunga.

Źródło: Samsung, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.