Samsung rozpoczyna masową produkcje układu Snapdragon 820

Opublikowano: 2016-01-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-qualcomm-snapdragon820Samsung oficjalnie poinformował, że zajmie się wytwarzaniem procesora Snapdragon 820. Potwierdziło się również to, że jego produkcja odbywa się przy wykorzystywaniu najnowszej wersji technologii FinFET.

Flagowy chip Qualcomm powstaje w oparciu o 14-nanometrowy proces technologiczny FinFET drugiej generacji i wykorzystuje rozwiązanie zwane LPP (Low Power Plus), dzięki któremu możliwe jest uzyskanie o 15% większej wydajności, przy równie dużym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię. Warto zwrócić uwagę, że w podobnej litografii produkowany jest samsungowy układ Exynos 8890 Octa, mający zasilać tegorocznego Galaxy S7. Na tym jednak nie kończą się podobieństwa – obydwa procesory korzystają z autorskich rdzeni w 64-bitowej architekturze ARMv8. Możemy więc oczekiwać wysokiej jakości wykonania S820 i wyeliminowania lub przynajmniej znacznego zredukowania problemów z przegrzewaniem, jakie znamy ze Snapdragona 810.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczna wersja technologii 14 nm FinFET posłużyła jako podstawa dla chipów Apple A9 i Exynos 7420. Ten drugi napędza m.in. takie smartfony jak Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 Edge oraz Samsung Galaxy Note 5.

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.