Samsung rozpoczyna produkcję pierwszych matryc 1 μm dla aparatów w smartfonach

Opublikowano: 2015-07-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung

news-samsung-matryceSamsung poinformował o uruchomieniu produkcji pierwszej w branży matrycy CMOS, w której pojedynczy piksel ma wielkość 1 mikrometra. Matryca o rozdzielczości 16 megapikseli jest przeznaczona do zaawansowanych urządzeń mobilnych.

W nowej matrycy obrazu S5K3P3 Samsung zastosował opracowaną przez siebie technologię ISOCELL, podnoszącą wydajność 1-mikrometrowych pikseli. Najmniejszy na rynku rozmiar pikseli umożliwił zmniejszenie modułu matrycy, w tym jego wysokości, co stanowi idealne rozwiązanie dla producentów coraz cieńszych urządzeń mobilnych.

Dzięki zastosowaniu nowej, 16-megapikselowej matrycy obrazu zbudowanej z pikseli o wielkości 1 μm, wysokość całego modułu udało się zmniejszyć o 20% w porównaniu do obecnych modułów wyposażonych w matrycę 16 Mpix z pikselami wielkości 1.12 μm. Moduł z matrycą S5K3P3 ma wysokość niespełna 5 mm, co pozwala zaprojektować urządzenia z obiektywem minimalnie wystającym poza obudowę bez uszczerbku dla rozdzielczości.

Ponadto, dzięki autorskiej technologii ISOCELL obraz uzyskany za pomocą matrycy S5K3P3 nie ustępuje jakością obrazowi zarejestrowanemu przez matrycę z pikselami o wielkości 1.12 μm. W nowej technologii ograniczono też zjawisko przenikania kolorów między sąsiednimi pikselami, które rozdzielono dodatkową, fizyczną barierą. Znacznie zwiększa to czułość świetlną i pozwala skutecznie kontrolować zbieranie fotonów, co przekłada się na wierniejsze odwzorowanie kolorów nawet przy słabym świetle.

Źródło: Samsung

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.