Samsung rozwikłał problem kłopotliwego rysika w Galaxy Note 5

Opublikowano: 2016-01-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-samsung-galaxy-note5-spen-1Niedługo po premierze Galaxy Note 5 na jaw wyszła pierwsza wada konstrukcyjna smartfona – umieszczany w specjalnym slocie rysik S-Pen mógł narobić szkód, o ile wsuwało się go nieodpowiednią stroną. Samsung znalazł jednak rozwiązanie problemu.

W sierpniu raportowaliśmy o kłopotliwej budowie gniazda na rysik w Galaxy Note 5, która sprawiła, że część użytkowników smartfona musiało kierować się po pomoc do serwisu Samsunga. Otóż wkładając stylus do obudowy inną stroną niż zalecaną (tzn. wskazującą), łatwo o jego zaklinowanie, co później może skończyć się usterkami S-Pena, a w najgorszym razie elementów wewnętrznych samego urządzenia.

Samsung zalecał spojrzenie do instrukcji obsługi i dokładne jej przestudiowanie celem uniknięcia podobnego problemu przez innych posiadaczy tego telefonu. Prawdopodobnie nie rozwiązało to kłopotliwej sytuacji i napływających od czasu do czasu zgłoszeń, gdyż teraz dowiadujemy się, że koreański producent zmodyfikował w nowszych rewizjach Galaxy Note 5 mechanizm odpowiedzialny za wyjmowanie rysika. Niestety, aktualnie nie wiadomo, w jaki sposób rozpoznać, które modele doczekały się rzeczonego usprawnienia bez rozbierania całej konstrukcji.

news-galaxy-note5-rysik-mechanizm

Źródło: Phandroid

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.