Samsung rusza z produkcją układów Exynos 7 Octa w procesie technologicznym 14 nm

Opublikowano: 2015-02-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-exynos-7420Koreański koncern poinformował o rozpoczęciu masowej produkcji pierwszych w branży procesorów mobilnych w procesie technologicznym 14 nm, które mają zagwarantować wysoki poziom wydajności i energooszczędności.

W porównaniu do dotychczasowych Exynosów i ostatnich procesorów Qualcomma, w których stosowano proces technologiczny 20 nm, nowy ośmiordzeniowy układ SoC Exynos 7 jest tworzony w architekturze 14 nm 3D FinFET. Dzięki temu, jak zapewnia firma, zaoferuje on większą o 20% wydajność i o 35% mniejsze zapotrzebowanie na energię. Jednocześnie przewiduje się, że oparty na tej technologii Exynos 7420, który znajdzie się w Samsungu Galaxy S6 i S6 Edge, będzie szybszy od 20-nanometrowego Snapdragona 810, będącego sercem nadchodzących flagowych smartfonów wielu producentów. Jedno jest pewne – najnowsze testy w benchmarkach potwierdzają, że autorski procesor Samsunga to prawdziwa bestia.

W planach jest też zastosowanie układu SoC Exynos 7420 w całej gamie innych produktów. Można więc przypuszczać, że mowa tutaj o innych urządzeniach z linii Galaxy, jak chociażby następcy Samsunga Galaxy Note 4 czy Note Edge. Poza tym, Koreańczycy użyją wspomniany proces technologiczny do produkcji innych półprzewodników, m.in. pamięci NAND.

Źródło: Sammobile

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.