Samsung Safety Screen pomoże chronić wzrok

Opublikowano: 2016-04-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #gry / aplikacje

news-samsung-safety-screen-1Samsung opracował aplikację Safety Screen, która ma za zadanie pomagać użytkowników urządzeń mobilnych utrzymywać optymalną odległość ekranu od oczu.

Według organizacji Vision Council coraz więcej osób cierpi na krótkowzroczność. Zdaniem naukowców przyczyny tej wady wzroku są zarówno genetyczne, jak i środowiskowe. Do tych ostatnich należy zaliczyć rosnącą liczbę czynności wykonywanych bezpośrednio przed oczami – takich jak obsługa urządzeń cyfrowych – oraz ograniczony czas kontaktu z naturalnym światłem na świeżym powietrzu.

Aplikacja Samsung Safety Screen pomaga korzystać z urządzeń mobilnych tak, aby nie narażać oczu użytkowników na przeciążenie i uszkodzenia. Po zainstalowaniu, aplikacja działa w tle i sprawdza odległość między twarzą użytkownika a urządzeniem. Jeśli Safety Screen wykryje, że trzymamy smartfon czy tablet zbyt blisko oczu, włącza się automatyczna animacja i wygasza ekran. Odblokowanie ekranu następuje dopiero wtedy, gdy urządzenie znajdzie się w minimalnej zalecanej odległości od oczu. Co ważne, rodzice mogą zabezpieczyć dostęp do aplikacji hasłem, aby dziecko nie mogło samo jej wyłączyć.

news-samsung-safety-screen-2

Samsung Safety Screen można pobrać w sklepie Google Play na wszystkie urządzenia z systemem Android. Aplikacja została opracowana przez Samsung Gulf Electronics we współpracy z Leo Burnett MENA. Niedawno wyróżniono ją nagrodą Dubai Lynx.

Źródło: Samsung

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.