Samsung spodziewa się rekordowej sprzedaży Galaxy S6

Opublikowano: 2015-04-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

samsung galaxy s6 specyfikacjeNajnowsze, flagowe smartfony Samsung są od dłuższego czasu na ustach wszystkich. Konsumenci szykują się do zakupu, sprzedawcy zacierają ręce, a analitycy prześcigają się w prognozach sprzedaży modeli Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Jedno jest pewne – już teraz są one wielkimi wygranymi.

Równie optymistycznie podchodzi do tego Samsung. Prezes koreańskiego giganta, J.K. Shin stwierdził nawet, że obawia się zbyt dużego zapotrzebowania na smartfony, szczególnie wersję Galaxy S6 Edge, która jest nieco trudniejsza w produkcji. Można się więc spodziewać, że w pierwszych tygodniach mogą być problemy z dostawami modelu, co jednak nie powinno przeszkodzić firmie w sprzedaniu wielu milionów egzemplarzy. Największy sukces przewiduje się natomiast dla Galaxy S6, któremu wszyscy zgodnie wieszczą ogromną sprzedaż, zwłaszcza na koreańskim rynku. Oznacza to, że Samsung ma szansę znacząco poprawić swoje wyniki finansowe w przyszłym kwartale. Po części również dlatego, że w obu flagowcach znalazły się autorskie procesory Exynos.

Samsung nie sprecyzował, ile sztuk Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge planuje sprzedać. Można jednak spekulować, że 50 milionów w tym roku jest jak najbardziej w zasięgu słynnego producenta. Najlepiej sprzedający się do tej pory Galaxy S3, którego nabyło około 80 milionów konsumentów od dnia premiery w 2012 roku, może w końcu zostać zdetronizowany.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.