Samsung stawia na wyświetlacze OLED

Opublikowano: 2015-02-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-samsung-oledSamsung Display zamierza zainwestować 3.6 miliarda dolarów w produkcję nowych paneli OLED, dla różnych urządzeń, w tym smartfonów. Koncern chce w ten sposób zrównoważyć spadek zysków w segmencie mobilnym.

Rzecznik prasowy Samsung Display potwierdził, że nowe linie produkcyjne skupią się przede wszystkim na wytwarzaniu małej i średniej wielkości wyświetlaczy OLED dla elektroniki konsumenckiej, czyli urządzeń typu smartfony i tablety. Inwestycja zostanie poczyniona w ciągu dwóch lat, a projekt wejdzie w życie w 2017 roku.

Analitycy sugerują, że większość z 3.6 miliarda dolarów nakładu finansowego zostanie przeznaczona na produkcję zagiętych paneli, takich jak w Samsungu Galaxy Note Edge i nadchodzącym Samsungu Galaxy S6 Edge. Ostatecznie trafią one również do rąk zewnętrznych producentów urządzeń mobilnych, co powinno pozwolić na zniwelowanie strat pochodzących z niższej niż zakładano sprzedaży smartfonów Samsunga.

Ostatnio, południowokoreański koncern dość mocno inwestuje w biznes komponentów. W ubiegłym roku przeznaczył na produkcję układów scalonych około 13 miliardów dolarów, a kolejne 3.5 miliarda na wyświetlacze. W dodatku, jeszcze w pierwszej połowie 2015 roku ma się rozpocząć budowa fabryki procesorów wartej 15 miliardów dolarów, na terenie Korei Południowej. Budynek zostanie oddany do użytku w drugim półroczu 2017 roku.

Źródło: Reuters

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.