Samsung szacuje skutki wycofania Note’a 7

Opublikowano: 2016-10-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-samsung-1Samsung ogłosił, że szacowany negatywny wpływ wycofania ze sprzedaży modelu Note 7 na zysk z działalności operacyjnej za okres od IV kw. 2016 r. do I kw. 2017 r. wyniesie około 3.5 biliona wonów koreańskich (3.1 miliarda dolarów).

Spółka uwzględniła już oczekiwane koszty bezpośrednie związane z wycofaniem Note 7 ze sprzedaży w aktualizacji prognozy wyników finansowych za III kwartał. Przewidywany przychód spadł z 49 do 47 bilionów wonów koreańskich, a zysk operacyjny z 7.8 do 5.2 biliona wonów koreańskich.

W dalszym horyzoncie czasowym Samsung planuje normalizację działalności w zakresie urządzeń mobilnych poprzez zwiększanie sprzedaży modeli flagowych, takich jak Galaxy S7 i S7 edge. Spółka zamierza skoncentrować się również na poprawie bezpieczeństwa urządzeń dla użytkowników poprzez wprowadzenie istotnych zmian w swoich procesach zapewnienia jakości.

Źródło: Samsung

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.