Samsung szturmuje Indie, przejmując prawie połowę całego rynku

Opublikowano: 2015-08-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-samsung-indie-sprzedazSamsung ujawnił, że jego udział w trzecim największym na świecie rynku smartfonów – Indiach – wyniósł w czerwcu 40%. Był to już zatem szósty z rzędu wzrost.

Informację podał Asim Warsi, wiceprezydent ds. marketingu w indyjskim oddziale Samsunga, w trakcie imprezy z okazji premiery Samsunga Galaxy A8 na tamtejszym rynku. Okazuje się, że firma w styczniu tego roku miała 35% udziału w sprzedaży smartfonów w kraju, a wzrost przez kolejne miesiące podniósł tę wartość do 40%. W tym roku w Indiach pojawiło się natomiast 16 nowych urządzeń koreańskiego producenta, które odniosły niemały sukces – szczególnie oparty na systemie Tizen smartfon Samsung Z1. Warsi nie ujawnił jednak dokładnych danych na temat liczby sprzedanych telefonów.

Z różnych raportów można wywnioskować, że największym zainteresowaniem cieszą się modele z niskiej i średniej półki cenowej, co nie powinno szczególnie dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że Indie, pomimo swojego statusu, nadal są rynkiem rozwijającym się. Flagowe Galaxy S6 i S6 Edge z kolei nie zdobyły zbyt dużej popularności w tym kraju. Co więcej, w lipcu Samsung usunął z oferty swoich indyjskich salonów wersje ze 128 GB pamięci wbudowanej, gdyż ich sprzedaż stała na bardzo niskim poziomie, przede wszystkim z powodu cen oscylujących w granicach tysiąca dolarów.

Źródło: GSMArena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.