Samsung szykuje alternatywę dla szkła Gorilla Glass

Opublikowano: 2015-09-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-turtle_glass-1Samsung, jak i wielu innych producentów urządzeń mobilnych, współpracuje z firmą Corning, pokrywając wyświetlacze szkłem ochronnym Gorilla Glass. W przyszłości może się to zmienić, gdyż Koreańczycy przygotowują własne rozwiązanie – Turtle Glass.

Gorilla Glass znane jest ze swojej wytrzymałości i odporności na zarysowania. Z różnych jego wersji korzysta większość mniej lub bardziej znanych producentów, którzy do tej pory wydali na rynek kilka miliardów urządzeń, których wyśwetlacze chroni „goryle szkło”. Największym konkurentem rozwiązania Corning jest firma Asahi – twórca Dragontrail Glass, które jednak nie może pochwalić się równie wielką popularnością. Teraz na ten segment rynku prawdopodobnie wkroczy sam Samsung, który zarejestrował znaki towarowe dla „Turtle Glass”.

Koreański gigant staje się coraz bardziej niezależny w kwestii smartfonów i najwidoczniej chce być odpowiedzialnym za jak najwięcej ich elementów, dlatego też możliwe opracowywanie własnego hartowanego szkła nie dziwi. Nie oznacza to jednak, że współpraca pomiędzy Samsungiem a Corning powoli dobiega końca. Spekuluje się, że nowa powłoka powstaje specjalnie z myślą o nadchodzących, składanych smartfonach, a niewykluczone, że trafi również do Galaxy S7.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.